TISKOVÁ SDĚLENÍ

První den návštěvy prezidenta republiky v Ústeckém kraji

úterý 03.10.2017

Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou zahájili v úterý dne 3. října 2017 třídenní návštěvu Ústeckého kraje na krajském úřadě v Ústí nad Labem, kde byli přivítáni hejtmanem kraje Oldřichem Bubeníčkem a jeho manželkou. Po soukromém jednání prezidentského páru s hejtmanem kraje a jeho manželkou se prezident republiky setkal se členy Zastupitelstva kraje, starosty měst a obcí s rozšířenou působností a zástupci úřadu.  Pohovořil zde i se zástupci příspěvkových organizací kraje a zástupci Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a odborů. Na krajském úřadě prezident republiky připojil svůj podpis do pamětní knihy.

Pracovní oběd se konal za účasti poslanců a senátorů zvolených za Ústecký kraj.

Pan prezident v Bílině diskutoval nejen se starostou města, ale i s jeho představiteli a starosty okolních obcí. Po setkání s občany prezident republiky podepsal pamětní knihu města a dekoroval místní prapor prezidentskou stuhou.

Další zastávkou krajské cesty bylo město Most. Po soukromém setkání s primátorem města hovořil prezident republiky s představiteli statutárního města.

V odpoledních hodinách v městském divadle Most se prezident republiky setkal se seniory a to u příležitosti oslav Dne seniorů.

První pracovní den v Ústeckém kraji prezident republiky zakončil večeří se členy Rady kraje a významnými osobnostmi kraje.

Prezident republiky vyhlásil termín doplňovacích voleb do Senátu

pátek 05.01.2018
Prezident republiky Miloš Zeman podle čl. 63 odst. 1 písm. f) ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava...

Prezident republiky poděkoval vojákům v zahraničních misích Armády ČR

čtvrtek 14.12.2017
  Prezident republiky Miloš Zeman ve čtvrtek dne 14. prosince 2017 prostřednictvím videospojení a telefonu...