TISKOVÁ SDĚLENÍ

První den návštěvy prezidenta republiky v Ústeckém kraji

úterý 03.10.2017

Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou zahájili v úterý dne 3. října 2017 třídenní návštěvu Ústeckého kraje na krajském úřadě v Ústí nad Labem, kde byli přivítáni hejtmanem kraje Oldřichem Bubeníčkem a jeho manželkou. Po soukromém jednání prezidentského páru s hejtmanem kraje a jeho manželkou se prezident republiky setkal se členy Zastupitelstva kraje, starosty měst a obcí s rozšířenou působností a zástupci úřadu.  Pohovořil zde i se zástupci příspěvkových organizací kraje a zástupci Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a odborů. Na krajském úřadě prezident republiky připojil svůj podpis do pamětní knihy.

Pracovní oběd se konal za účasti poslanců a senátorů zvolených za Ústecký kraj.

Pan prezident v Bílině diskutoval nejen se starostou města, ale i s jeho představiteli a starosty okolních obcí. Po setkání s občany prezident republiky podepsal pamětní knihu města a dekoroval místní prapor prezidentskou stuhou.

Další zastávkou krajské cesty bylo město Most. Po soukromém setkání s primátorem města hovořil prezident republiky s představiteli statutárního města.

V odpoledních hodinách v městském divadle Most se prezident republiky setkal se seniory a to u příležitosti oslav Dne seniorů.

První pracovní den v Ústeckém kraji prezident republiky zakončil večeří se členy Rady kraje a významnými osobnostmi kraje.

Prezident republiky zaslal kondolenci francouzskému prezidentovi

pátek 23.03.2018
  Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pátek dne 23. března 2018 kondolenční telegram Emmanuelu Macronovi,...

Prezident republiky udělil státní vyznamenání

středa 21.03.2018
  Prezident republiky Miloš Zeman udělil ve středu dne 21. března 2018 podle čl. 63 odst. 1 písm. h)...