TISKOVÁ SDĚLENÍ

První den návštěvy prezidenta republiky v Ústeckém kraji

úterý 03.10.2017

Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou zahájili v úterý dne 3. října 2017 třídenní návštěvu Ústeckého kraje na krajském úřadě v Ústí nad Labem, kde byli přivítáni hejtmanem kraje Oldřichem Bubeníčkem a jeho manželkou. Po soukromém jednání prezidentského páru s hejtmanem kraje a jeho manželkou se prezident republiky setkal se členy Zastupitelstva kraje, starosty měst a obcí s rozšířenou působností a zástupci úřadu.  Pohovořil zde i se zástupci příspěvkových organizací kraje a zástupci Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje a odborů. Na krajském úřadě prezident republiky připojil svůj podpis do pamětní knihy.

Pracovní oběd se konal za účasti poslanců a senátorů zvolených za Ústecký kraj.

Pan prezident v Bílině diskutoval nejen se starostou města, ale i s jeho představiteli a starosty okolních obcí. Po setkání s občany prezident republiky podepsal pamětní knihu města a dekoroval místní prapor prezidentskou stuhou.

Další zastávkou krajské cesty bylo město Most. Po soukromém setkání s primátorem města hovořil prezident republiky s představiteli statutárního města.

V odpoledních hodinách v městském divadle Most se prezident republiky setkal se seniory a to u příležitosti oslav Dne seniorů.

První pracovní den v Ústeckém kraji prezident republiky zakončil večeří se členy Rady kraje a významnými osobnostmi kraje.

Prezident republiky přijal demisi

středa 18.07.2018
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 18. července 2018 demisi Petra Krčála, ministra pověřeného...

Prezident republiky přijal nové velvyslance

středa 18.07.2018
Prezident republiky Miloš Zeman převzal ve středu dne 18. července 2018 od 14.00 hodin na Pražském hradě pověřovací...