TISKOVÁ SDĚLENÍ

První den návštěvy prezidenta republiky v Jihomoravském kraji

středa 29.11.2017

 

Prezident republiky Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou zahájili ve středu dne 29. listopadu 2017 třídenní návštěvu Jihomoravského kraje na krajském úřadě v Brně, kde byli přivítáni hejtmanem kraje Bohumilem Šimkem a jeho manželkou. Po společném soukromém jednání se prezident republiky setkal se členy Zastupitelstva Jihomoravského kraje za účasti starostů obcí s rozšířenou působností a podepsal se do Pamětní knihy kraje.

V Brně prezident republiky navštívil společnosti Trade FIDES a.s., která podniká v oboru bezpečnostních technologií. Po setkání s vedením společnosti diskutoval s jejími zaměstnanci.

Pracovního oběda pořádaného starostou Moravského Krumlova na počest návštěvy prezidenta republiky se zúčastnili členové Senátu a Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky zvolení za Jihomoravský kraj a členové rady města.

V Moravském Krumlově prezident republiky debatoval s představiteli města, starosty okolních obcí a následně i s místními občany. Připojil zde svůj podpis do Pamětní knihy města a dekoroval městský prapor stuhou prezidenta republiky.

První den návštěvy Jihomoravského kraje zakončil prezident republiky večeří za účasti členů Rady Jihomoravského kraje.

 

Prezident republiky přijal Andreje Babiše

pondělí 22.10.2018
  Prezident republiky Miloš Zeman přijal v pondělí dne 22. října 2018 na Pražském hradě předsedu...

Prezident republiky udělil milost a abolici

pondělí 22.10.2018
Prezident republiky Miloš Zeman se dne 22. října 2018 rozhodl vyhovět jednomu žadateli o milost. Prezident republiky se...