TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky zaslal kondolenci francouzskému prezidentovi

čtvrtek 28.11.2019

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 28. listopadu 2019 kondolenční telegram Emmanuelu Macronovi, prezidentovi Francouzské republiky.

Vážený pane prezidente,

s hlubokým zármutkem jsem se dozvěděl o tragické nehodě dvou vrtulníků v Mali, která si vyžádala životy třinácti francouzských vojáků.

Dovolte mi, abych v této smutné chvíli vzdal hold nejen padlým hrdinům, ale i všem ostatním, kteří nasazují životy v zahraničních misích EU, NATO i OSN. Bez jejich odhodlání, odvahy a profesionality by přicházeli o život civilisté při teroristických útocích v Evropě. Každé úmrtí vojáka v zahraniční misi je těžkou ránou nejen pro jeho rodinu, ale také pro celý národ. Terorismus však nezná hranic, a proto nesmí znát hranice ani boj proti němu. Je mi ctí, pane prezidente, že Česká republika může v tomto boji stát po boku Francie.

Vážený pane prezidente, dovolte mi, abych jménem svým i jménem občanů České republiky vyjádřil Vám, rodinám obětí i francouzským občanů upřímnou soustrast. 

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky 

Prezident republiky vystoupil v pořadu „Týden s prezidentem“

čtvrtek 05.12.2019
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil ve čtvrtek dne 5. prosince 2019 ve 20.10 hodin v pořadu „Týden s prezidentem"....

Prezident republiky se zúčastnil setkání nejvyšších představitelů států a vlád NATO

středa 04.12.2019
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastnil ve dnech 3. - 4. prosince 2019 setkání nejvyšších...