TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky zaslal gratulaci španělskému králi

čtvrtek 08.02.2018

 

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 8. února 2018 gratulaci Felipe VI. králi Španělského království.

Vaše Veličenstvo,

dovolte mi, abych Vám jménem svým i jménem občanů České republiky srdečně poblahopřál k Vašemu významnému životnímu jubileu.

Bezproblémové a přátelské vztahy mezi našimi zeměmi navazují na tradici dlouholeté spolupráce, především v oblasti kultury a vzdělanosti. Institut Cervantes, který jste před více než dvanácti lety se svou chotí Letizií v Praze slavnostně otevíral, se stal uznávanou vzdělávací a kulturní institucí, a výrazně přispívá ke sbližování našich národů, rostoucímu povědomí o kultuře hispanofonních zemí a šíření dobrého jména Španělského království.

Dovolte mi, Vaše Veličenstvo, abych využil této slavnostní příležitosti a pozval Vás i Vaši choť ke státní návštěvě České republiky. Bylo by mi ctí a potěšením, kdybych Vás mohl přivítat na Pražském hradě, prastarém sídle českých králů. Jsem přesvědčen, že by naše společné setkání znamenalo impuls k dalšímu prohloubení vzájemné spolupráce mezi našimi zeměmi.

Vaše Veličenstvo, dovolte mi, abych Vám ještě jednou pogratuloval a popřál Vám pevné zdraví, mnoho úspěchů a spokojenosti.

S úctou

Miloš Zeman

 

Prezident republiky vystoupil v pořadu „Týden s prezidentem“

čtvrtek 14.02.2019
  Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil ve čtvrtek dne 14. února 2019 ve 20.50 hodin v pořadu „Týden...

Prezident republiky přijal velvyslance USA

středa 13.02.2019
  Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 13. února 2019 na Pražském hradě  Stephena B. Kinga,...