TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky zaslal gratulaci bulharskému prezidentovi

úterý 23.11.2021

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal gratulační dopis Rumenovi Radevovi, prezidentovi Bulharské republiky.

Vaše Excelence,

dovolte mi, abych Vám srdečně pogratuloval k Vašemu opětovnému zvolení prezidentem Bulharské republiky.

Vaše jednoznačné volební vítězství je zřejmým oceněním občanů za Vaší dlouhodobou skvělou práci pro Bulharskou republiku. Věřím, že pod Vaším vedením země zvládne aktuální výzvy v čele s trvající pandemií nemoci Covid-19. Pandemie nezná hranic a k jejímu poražení je nezbytná vzájemná spolupráce. V této souvislosti mě těší, že vztahy mezi našimi zeměmi jsou tradičně přátelské a že se úspěšně rozvíjejí nejen v politické, kulturní ale i obchodní rovině.

Mrzí mě, že se zatím nepodařilo uskutečnit moji plánovanou návštěvu Bulharské republiky, na kterou se velmi těším. Pevně věřím, že v nadcházejících měsících dojde ke zlepšení jak pandemické situace, tak mého zdravotního stavu, abychom se mohli osobně sejít. Naše setkání jistě přispěje k dalšímu prohloubení již tak excelentních vztahů mezi oběma zeměmi.

Vážený pane prezidente, ještě jednou Vám srdečně gratuluji, děkuji Vám za přání brzkého uzdravení a taktéž Vám přeji pevné zdraví a mnoho úspěchů ve Vašem osobním i profesním životě.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky 

Prezident republiky kondoloval filipínskému prezidentovi

středa 10.08.2022
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 10. srpna 2022 kondolenční dopis Ferdinandu Romualdez Marcosovi Jr.,...

Prezident republiky přijal Aleše Michla

úterý 09.08.2022
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 9. srpna 2022 na zámku v Lánech na jeho žádost...