TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky zaslal blahopřejný dopis japonskému císaři

čtvrtek 02.05.2019

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 2. května 2019 blahopřejný dopis japonskému císaři Naruhitovi u příležitosti jeho nástupu na trůn.

Vaše Veličenstvo,

dovolte, abych Vám jménem České republiky i jménem svým co nejsrdečněji poblahopřál k Vašemu nástupu na císařský trůn.

Jsem rád, že vztahy mezi Českou republikou a Japonskem jsou tradičně přátelské a že Japonsko patří mezi významné partnery České republiky. Spolupráce nejen v oblasti ekonomické a kulturní se úspěšně rozvíjí a jsem přesvědčen, že i nová éra Reiwa přinese plodné roky plné konkrétních úspěchů.

Těší mne, že jste jako mladý korunní princ navštívil Prahu a věřím, že jste si na ni uchoval příjemné vzpomínky. Bylo by mi ctí Vás osobně přivítat na Pražském hradě, tentokrát v roli císaře. Využívám proto této příležitosti, abych Vás, Vaše Veličenstvo, pozval k návštěvě České republiky.

V příštím roce si připomeneme 100 let od navázání diplomatických vztahů mezi našimi zeměmi. Tento významný rok bude jistě příležitostí k oslavám a úzkým kontaktům představitelů obou našich zemí.

Vaše Veličenstvo, přeji Vám pevné zdraví, osobní spokojenost a mnoho úspěchů ve Vašem císařském úřadu, a japonskému lidu mír a prosperitu.

S nejhlubší úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky 

Prezident republiky přijal Vojtěcha Filipa

středa 21.08.2019
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 21. srpna 2019 na zámku v Lánech na jejich žádost...

Prezident republiky přijal Alenu Schillerovou

středa 21.08.2019
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 21. srpna 2019 na zámku v Lánech na její žádost Alenu...