TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky zaslal blahopřejný dopis britskému premiérovi

čtvrtek 25.07.2019

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 25. července 2019 blahopřejný dopis premiérovi Spojeného království Velké Británie a Severního Irska Borisi Johnsonovi.


Vážený pane premiére,

dovolte mi, abych Vám pogratuloval ke jmenování do funkce premiéra Spojeného království Velké Británie a Severního Irska.

Rád vzpomínám na náš osobní rozhovor v červnu 2017 během mé cesty do Velké Británie. Vedle audience u Jejího Veličenstva bylo pro mě naše setkání jedním z vrcholů celé návštěvy. Našel jsem ve Vás vzdělaného, charismatického a přátelského státníka, který se nevyhýbá ani těžkým a kontroverzním tématům. Jsem přesvědčen, že Velká Británie, která dnes stojí před náročným úkolem, potřebuje ve svém čele silnou osobnost, která se nebojí vést. Proto mě nesmírně těší, že jste byl premiérem jmenován právě Vy.

Vážený pane premiére, dovolte mi, abych Vám ještě jednou srdečně pogratuloval a popřál Vám pevné zdraví a hodně úspěchu ve Vaší nelehké roli. Pevně věřím, že v budoucnu najdeme příležitost k dalšímu osobnímu setkání.

S úctou


Miloš Zeman
prezident České republiky 

Prezident republiky poděkoval vojákům v zahraničních misích Armády ČR

pondělí 09.12.2019
Prezident republiky Miloš Zeman v pondělí dne 9. prosince 2019 prostřednictvím videospojení a telefonu...

Prezident republiky vystoupil v pořadu „Týden s prezidentem“

čtvrtek 05.12.2019
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil ve čtvrtek dne 5. prosince 2019 ve 20.10 hodin v pořadu „Týden s prezidentem"....