TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky udělil státní vyznamenání

neděle 28.10.2018

Prezident republiky Miloš Zeman se rozhodl u příležitosti řádového dne 28. října 2018 ocenit vynikající zásluhy ve prospěch České republiky, zásluhy o obranu a bezpečnost státu, zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva, zásluhy za záchranu lidských životů a za hrdinství v boji, zásluhy o stát v oblasti hospodářské, vědy, kultury, umění, školství a sportu.

Prezident republiky udělil Medaili Za hrdinství štábnímu praporčíkovi Kamilu Benešovi in memoriam. Vojákovi, který položil vlastní život ve službě vlasti v Afghánistánu, za hrdinství v boji.

Prezident republiky udělil Medaili Za hrdinství štábnímu praporčíkovi Martinu Marcinovi in memoriam. Vojákovi, který položil vlastní život ve službě vlasti v Afghánistánu, za hrdinství v boji.

Prezident republiky udělil Medaili Za hrdinství štábnímu praporčíkovi Patriku Štěpánkovi in memoriam. Vojákovi, který položil vlastní život ve službě vlasti v Afghánistánu, za hrdinství v boji.

Prezident republiky propůjčil Řád Bílého lva vojenské skupiny I. třídy armádnímu generálovi Josefu Bílému in memoriam. Důstojníkovi rakousko-uherské armády, generálovi československé armády a veliteli protinacistické odbojové skupiny Obrana národa, za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu.

Prezident republiky propůjčil Řád Bílého lva vojenské skupiny I. třídy in memoriam diviznímu generálovi Stanislavu Čečkovi, prvorepublikovému generálovi a legionáři, za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu.

Prezident republiky propůjčil Řád Bílého lva občanské skupiny I. třídy in memoriam panu Janu Gajdošovi, československému gymnastovi, sportovci a bojovníkovi proti nacizmu, za zvláště vynikající zásluhy ve prospěch České republiky.

Prezident republiky propůjčil Řád Bílého lva vojenské skupiny I. třídy in memoriam diviznímu generálovi Karlu Husárkovi, prvorepublikovému generálovi a legionáři, za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu.

Prezident republiky propůjčil Řád Bílého lva občanské skupiny I. třídy panu Karlu Lánskému, pracovníkovi Československého rozhlasu a účastníkovi protiokupačního vysílání v roce 1968, za zvláště vynikající zásluhy ve prospěch České republiky.

Prezident republiky propůjčil Řád Bílého lva občanské skupiny I. třídy in memoriam panu Antonínu Švehlovi, československému politikovi a předsedovi tří československých vlád, za zvláště vynikající zásluhy ve prospěch České republiky.

Prezident republiky propůjčil Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy profesoru Rajko Dolečkovi in memoriam. Lékaři, popularizátorovi endokrinologie a autorovi více než 200 odborných publikací, za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva.

Prezident republiky propůjčil Řád Tomáše Garrigua Masaryka I. třídy profesoru Martinu Filipcovi, vědci a lékaři, expertovi na oční imunologii a zevní choroby oka, za vynikající zásluhy o rozvoj demokracie, humanity a lidská práva.

Prezident republiky udělil Medaili Za hrdinství paní Darině Nešporové, učitelce mateřské školy, za záchranu 3 lidských životů.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Eriku Bestovi, novináři a spisovateli, za zásluhy o stát.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Petru Čechovi, fotbalistovi a bývalému členovi české fotbalové reprezentace, za zásluhy o stát v oblasti sportu.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Michalu Davidovi, zpěvákovi a skladateli, za zásluhy o stát v oblasti umění.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Janu Fenclovi, politikovi a bývalému ministru zemědělství, za zásluhy o stát.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně docentu Milanu Fiľovi, podnikateli a mecenáši umění, vzdělávání a zdravotnictví, za zásluhy o stát v oblasti umění.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Ondřeji Hejmovi, zpěvákovi, skladateli a hudebníkovi, za zásluhy o stát v oblasti umění.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktorce Ivance Kohoutové, ředitelce Střední zdravotnické školy a statečné ženě v boji s netolerantní ideologií, za zásluhy o stát.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Karlu Kolomazníkovi, vědci a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně magistru Jiřímu Krampolovi, herci a baviči, za zásluhy o stát v oblasti kultury.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Pavolu Krúpovi, finančníkovi a podnikateli, za zásluhy o stát.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Petře Kvitové, tenistce, za zásluhy o stát v oblasti sportu.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Ester Ledecké, sportovkyni, za zásluhy o stát v oblasti sportu

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Janě Lorencové, političce, novinářce a dokumentaristce, za zásluhy o stát.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktoru Michalu Macháčkovi, spisovateli a historikovi, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktoru Michalu Majtánovi, prognostikovi, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně profesoru Miloši Peškovi, lékaři, vědci a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Vadimu Petrovovi, hudebnímu skladateli a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti školství a kultury.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Lence Procházkové, spisovatelce, za zásluhy o stát v oblasti kultury.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně profesoru Zdeňku Součkovi, spisovateli a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti školství a kultury.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Jaroslavu Strnadovi, podnikateli, za zásluhy o stát v oblasti hospodářské.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktorce Heleně Sukové, tenistce, za zásluhy o stát v oblasti sportu.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktoru Milanu Syručkovi, publicistovi a spisovateli, za zásluhy o stát v oblasti kultury.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Karlu Sýsovi, básníkovi a spisovateli, za zásluhy o stát v oblasti kultury.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Radku Štěpánkovi, tenistovi, za zásluhy o stát v oblasti sportu.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně profesoru Miloši Velemínskému, lékaři, pedagogovi a vědci, za zásluhy o stát v oblasti vědy a školství.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně Václavu Větvičkovi botanikovi, spisovateli a popularizátorovi vědy, za zásluhy o stát v oblasti vědy.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně inženýrce Aleně Vitáskové, bývalé předsedkyni Energetického regulačního úřadu, za zásluhy o stát.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně magistru Ivanu Vyskočilovi, herci, za zásluhy o stát v oblasti kultury.

Prezident republiky udělil Medaili Za zásluhy I. stupně doktoru Zdeňku Zbořilovi, politologovi, historikovi a pedagogovi, za zásluhy o stát v oblasti kultury a školství.

Prezident republiky kondoloval japonskému císaři

pátek 18.10.2019
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal kondolenční dopis Jeho Veličenstvu Naruhitovi, císaři Japonska. Vaše...

Prezident republiky zaslal osobní dopis prezidentu ČLR

čtvrtek 17.10.2019
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 16. října 2019 osobní dopis panu Si Ťin-pchingovi, prezidentovi...