TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky se zúčastnil jednání V4

pondělí 29.11.2021

Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastnil v pondělí dne 29. listopadu 2021 prostřednictvím videokonference prvního plenárního jednání setkání prezidentů zemí Visegrádské skupiny.

Prezident republiky v průběhu jednání vyslovil obavu, že se otevírá nová migrační trasa, která má svůj původ v tom, že Tálibán ovládl Afghánistán.

"Podle mého názoru se Afghánistán neměl vyklízet, a hrozí nebezpečí nových teroristických útoků, protože Tálibán není žádná nedělní škola, Tálibán je teroristická organizace," uvedl prezident republiky.

Prezident republiky v debatě podpořil povinné očkování proti nemoci COVID-19.

"Všichni politici se bojí říci, že jediným řešením je povinné očkování, protože by ztratili hlasy. Já si to mohu dovolit, protože já už po deseti letech končím ve funkci prezidenta," prohlásil.

"Uvažujme podobně jako Rakousko o povinném očkování, protože se zdá, že je to opravdu jediná cesta, jak se z té covidové krize dostat," dodal prezident republiky. 

Prezident republiky kondoloval filipínskému prezidentovi

středa 10.08.2022
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 10. srpna 2022 kondolenční dopis Ferdinandu Romualdez Marcosovi Jr.,...

Prezident republiky přijal Aleše Michla

úterý 09.08.2022
Prezident republiky Miloš Zeman přijal v úterý dne 9. srpna 2022 na zámku v Lánech na jeho žádost...