TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky poděkoval předsedovi izraelského parlamentu

pondělí 10.12.2018

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 10. prosince 2018 děkovný dopis, Yuli-Yoel Edelsteinovi, předsedovi parlamentu Státu Izrael.

Vážený pane předsedo,

dovolte mi, abych Vám poděkoval za Vaše srdečné přijetí, kterého se mně a mé delegaci dostalo v  Izraeli. Velice rád jsem se s Vámi setkal a diskutoval o společných tématech současného dění.

Izrael jsem navštívil již potřetí, avšak poprvé jsem měl možnost promluvit v Knesetu. Velice si vážím příležitosti být prvním státníkem České republiky, kterému se této pocty dostalo. Jak jsem již zmínil ve svém proslovu, je nutné projevovat Izraeli podporu. Jste demokratickou zemí, která bojuje za svá práva.

V květnu otevřela Česká republika v Jeruzalémě honorární konzulát. Během mé listopadové návštěvy jsem za přítomnosti členů delegace a za účasti dalších významných hostů otevřel Český dům v Jeruzalémě. Jak je Vám známo, patřím k podporovatelům přesunu českého velvyslanectví do Jeruzaléma a doufám, že při mé příští návštěvě Izraele budu slavnostně otevírat zastupitelský úřad České republiky právě v Jeruzalémě.

Vážený pane předsedo, rád bych Vám ještě jednou poděkoval za přátelské přijetí. Přeji Vám mnoho úspěchů v pracovním i osobním životě.


S úctou

Miloš Zeman
Prezident České republiky

První den návštěvy prezidenta republiky v Karlovarském kraji

úterý 19.03.2019
Prezident republiky Miloš Zeman zahájil v úterý dne 19. března 2019 třídenní...

Prezident republiky podepsal zákon

pátek 15.03.2019
  Prezident republiky Miloš Zeman podepsal v pátek dne 15. března 2019 zákon ze dne 12. března 2019,...