TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky poděkoval izraelskému prezidentovi

pondělí 10.12.2018

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 10. prosince 2018 děkovný dopis Reuvenu Rivlinovi, prezidentovi Státu Izrael.

Vážený pane prezidente,

dovolte mi, abych Vám poděkoval za Vaše srdečné přijetí, kterého se mně a české delegaci v Izraeli dostalo. Velice rád jsem se s Vámi a Vaší paní setkal a diskutoval o aktuálních tématech bilaterálních vztahů a událostech světové politiky.  Jak víte, mnohokrát jsem prohlásil, že Izrael je mou druhou vlastí.

Má v pořadí již třetí návštěva Státu Izrael se opět nesla ve znamení spolupráce
a přátelské atmosféry. Jsem rád, že jsme mohli jednat o důležitých tématech týkajících se partnerství České republiky a Izraele. Věřím, že o tématech společného zájmu budou mít příležitost v dohledné době jednat také členové obou našich vlád na společném zasedání.

Otevření Českého domu v Jeruzalémě vnímám jako důležitý krok na cestě k rozvoji vzájemných vztahů a věřím, že bude korunováno otevřením českého velvyslanectví v Jeruzalémě.

Vaše Excelence, dovolte mi Vám ještě jednou poděkovat a vyjádřit potěšení z přátelských vztahů mezi našimi zeměmi. Rád bych Vás, pane prezidente, opět pozval k návštěvě České republiky. Přeji Vám hodně zdraví a úspěchu a Vašemu lidu rozvoj, klid a prosperitu.


S úctou

Miloš Zeman
Prezident České republiky

Prezident republiky se zúčastnil předání ceny sv. Vojtěcha

čtvrtek 13.06.2019
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastnil ve čtvrtek dne 13. června 2019 od 11.00 hodin v Míčovně Pražského...

Prezident republiky přijal ruského velvyslance

čtvrtek 13.06.2019
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve čtvrtek dne 13. června 2019 na Pražském hradě J. E. pana Alexandra...