TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky poděkoval izraelskému premiérovi

pondělí 10.12.2018

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 10. prosince 2018 děkovný dopis, Benjaminu Netanyahuovi, premiérovi Státu Izrael.

Vážený pane premiére,

dovolte mi, abych Vám poděkoval za Vaše přátelské přijetí, kterého se mně a členům mé delegace dostalo při návštěvě Izraele. Velice rád jsem se s Vámi opět setkal a diskutoval
o aktuálních bilaterálních tématech a současném světovém dění.

Těší mne nadstandartní přátelské vztahy mezi našimi zeměmi a vážím si tradičního partnerství našich národů. Spolupráce v oblasti cestovního ruchu, kultury, energetiky, vodního hospodářství, bezpečnosti a podpora na mezinárodních fórech mluví za vše. V květnu otevřela Česká republika v Jeruzalémě honorární konzulát  a během mé listopadové návštěvy za přítomnosti řady významných hostů došlo k otevření Českého domu v Jeruzalémě. Vážím si toho, že jste se takto významného aktu také osobně zúčastnil. Jak je Vám známo, patřím k  podporovatelům přesunu českého velvyslanectví do Jeruzaléma a doufám, že při mé příští návštěvě Izraele budu právě zde slavnostně otevírat zastupitelský úřad České republiky.

Rok 2018 je významným milníkem obou našich zemí spojený s oslavami
100. a 70. výročí vzniku obou států. Symbolika mé návštěvy byla spjata i s touto význačnou událostí.

Pane premiére, dovolte mi Vám ještě jednou poděkovat za srdečné přijetí. Přeji Vám hodně zdraví a úspěchu v pracovním i osobním životě. Těším se na další setkání.

S úctou

Miloš Zeman
Prezident České republiky

Prezident republiky se zúčastnil předání ceny sv. Vojtěcha

čtvrtek 13.06.2019
Prezident republiky Miloš Zeman se zúčastnil ve čtvrtek dne 13. června 2019 od 11.00 hodin v Míčovně Pražského...

Prezident republiky přijal ruského velvyslance

čtvrtek 13.06.2019
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve čtvrtek dne 13. června 2019 na Pražském hradě J. E. pana Alexandra...