TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky poděkoval izraelskému premiérovi

pondělí 10.12.2018

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal v pondělí dne 10. prosince 2018 děkovný dopis, Benjaminu Netanyahuovi, premiérovi Státu Izrael.

Vážený pane premiére,

dovolte mi, abych Vám poděkoval za Vaše přátelské přijetí, kterého se mně a členům mé delegace dostalo při návštěvě Izraele. Velice rád jsem se s Vámi opět setkal a diskutoval
o aktuálních bilaterálních tématech a současném světovém dění.

Těší mne nadstandartní přátelské vztahy mezi našimi zeměmi a vážím si tradičního partnerství našich národů. Spolupráce v oblasti cestovního ruchu, kultury, energetiky, vodního hospodářství, bezpečnosti a podpora na mezinárodních fórech mluví za vše. V květnu otevřela Česká republika v Jeruzalémě honorární konzulát  a během mé listopadové návštěvy za přítomnosti řady významných hostů došlo k otevření Českého domu v Jeruzalémě. Vážím si toho, že jste se takto významného aktu také osobně zúčastnil. Jak je Vám známo, patřím k  podporovatelům přesunu českého velvyslanectví do Jeruzaléma a doufám, že při mé příští návštěvě Izraele budu právě zde slavnostně otevírat zastupitelský úřad České republiky.

Rok 2018 je významným milníkem obou našich zemí spojený s oslavami
100. a 70. výročí vzniku obou států. Symbolika mé návštěvy byla spjata i s touto význačnou událostí.

Pane premiére, dovolte mi Vám ještě jednou poděkovat za srdečné přijetí. Přeji Vám hodně zdraví a úspěchu v pracovním i osobním životě. Těším se na další setkání.

S úctou

Miloš Zeman
Prezident České republiky

Prezident republiky vystoupil v pořadu „S prezidentem v Lánech“

neděle 20.01.2019
  Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil v neděli dne 20. ledna 2019 v 11.00 hodin v pořadu „S...

Prezident republiky vystoupil v pořadu „Týden s prezidentem“

čtvrtek 17.01.2019
  Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil ve čtvrtek dne 17. ledna 2019 ve 20.30 hodin v pořadu „Týden...