TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky obdržel gratulaci od prezidenta Maďarska

neděle 27.10.2019

Prezident republiky Miloš Zeman obdržel u příležitosti státního svátku 28. října dopis od Ádera Jánose, prezidenta Maďarska.

Vaše Excelence, Milý Miloši,

dovolte mi, abych Vám a všem občanům Vaší země touto cestou, při příležitosti národního svátku České republiky poblahopřál.

S hřejivým pocitem zjišťuji, že vztahy mezi našimi zeměmi jsou charakterizovány vzájemnou úctou a důvěrou mezi spojenci. Mohu Vás ujistit, že z maďarské strany jsme i do budoucna připraveni úzce spolupracovat s našimi českými přáteli, abychom mohli s co největším úspěchem zastupovat sdílené hodnoty a zájmy, které hodláme společně prosazovat.

Při příležitosti Vaší květnové návštěvy v Budapešti jsme opět měli možnost vést konstruktivní a zajímavou diskusi, mimo jiné o střízlivé a pragmatické roli, kterou naše země hrají ve formování budoucnosti Evropské unie. A nedávné setkání prezidentů V4+ v malebném zámku Lány nám poskytlo vynikající příležitost, abychom podrobili důkladné úvaze důležitější otázky, které jsou v EU na pořadu dne a také výzvy, kterým náš region čelí.

Pane prezidente, ve Vaší zodpovědné práci Vám přeji mnoho úspěchů a pevné zdraví.

S přátelským pozdravem

Áder János 

Prezident republiky přijal členy týmu Slavie

čtvrtek 07.11.2019
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve čtvrtek dne 7. listopadu 2019 na Pražském hradě trenéra SK Slavia...

Prezident republiky vystoupil v pořadu „Týden s prezidentem“

čtvrtek 31.10.2019
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil ve čtvrtek dne 31. října 2019 ve 20.15 hodin v pořadu „Týden s...