TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky obdržel gratulaci od německého prezidenta

pondělí 28.10.2019

Prezident republiky Miloš Zeman obdržel u příležitosti státního svátku 28. října gratulaci od Franka-Waltera Steinmeiera, prezidenta Spolkové republiky Německo.


Pane prezidente,

ke státnímu svátku České republiky dne 28. října Vám a všem českým občanům posílám i jménem svých krajanů srdečné blahopřání.

Vztahy mezi Českou republikou a Spolkovou republikou Německo se dnes nacházejí na úrovni, která je historicky snad jedinečná. Mezi Čechy a Němci vznikla mnohá osobní přátelství a mezi našimi zeměmi se vytvořila hluboká důvěra.

Dynamika této vynikající spolupráce našich zemí vyplývá z pestré škály politických, hospodářských i kulturních kontaktů a propojení. Kromě tohoto jsme úzkými partnery v rámci Evropské unie a Severoatlantické aliance. Přeji si, aby oběma našim zemím tyto vynikající vztahy zůstaly zachovány i do budoucna. Velice mi záleží na jejich neustálém prohlubování a těším mne, že ve Vás mám při těchto snahách stejně smýšlejícího partnera.

Srdečně Vás zdravím, těším se na naše nadcházející setkání a přeji Vám i všem Čechům mír, svobodu a prosperitu.

Frank-Walter Steinmeier
prezident Spolkové republiky Německo 

 

Prezident republiky zaslal gratulaci prezidentce Řecka

pondělí 27.01.2020
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal blahopřejný dopis Katerině Sakkellarupoulou, nově zvolené prezidentce Řecké...

Prezident republiky podepsal ratifikační listinu

středa 22.01.2020
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve středu dne 22. ledna 2020 ratifikační listinu k Dohodě o ochraně investic mezi...