TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky obdržel gratulaci od generálního tajemníka NATO

čtvrtek 08.02.2018

 

Prezident republiky Miloš Zeman obdržel gratulaci Jense Stoltenberga, generálního tajemníka Severoatlantické aliance, k opětovnému zvolení prezidentem České republiky.

Vážený pane prezidente, milý Miloši,

rád bych Vám pogratuloval ke znovuzvolení prezidentem České republiky a popřál do druhého funkčního období mnoho úspěchů.

Dovolte mi využít tuto příležitost, abych zdůraznil, jak si NATO váží Vaší země jako oddaného a zodpovědného partnera. Obzvláště si ceníme příspěvku České republiky k naplňování našich společných cílů včetně účasti v operacích a posilování obrany NATO. S potěšením také vím o pozitivním kurzu, který Česká republika nastoupila ohledně výdajů na obranu. V dalších letech bude důležité tento trend udržet a stavět na něm.

V době, kdy začínáte nové funkční období, pokračuje Aliance v procesu adaptace na měnící se bezpečnostní prostředí, které představuje stále více výzev. V tomto roce se setkáme na summitu NATO v Bruselu, kde se zaměříme na další implementaci rozhodnutí z Varšavy a ze setkání na vysoké úrovni v květnu loňského roku. Při tvorbě agendy pro toto důležité setkání spoléhám i na Českou republiku a těším se, že Vás v červenci přivítám v našem novém ústředí.

Ještě jednou blahopřeji.

S pozdravem

Jens Stoltenberg

 

Prezident republiky vystoupil v pořadu „Týden s prezidentem“

čtvrtek 14.02.2019
  Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil ve čtvrtek dne 14. února 2019 ve 20.50 hodin v pořadu „Týden...

Prezident republiky přijal velvyslance USA

středa 13.02.2019
  Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 13. února 2019 na Pražském hradě  Stephena B. Kinga,...