TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky obdržel gratulaci od generálního tajemníka NATO

čtvrtek 08.02.2018

 

Prezident republiky Miloš Zeman obdržel gratulaci Jense Stoltenberga, generálního tajemníka Severoatlantické aliance, k opětovnému zvolení prezidentem České republiky.

Vážený pane prezidente, milý Miloši,

rád bych Vám pogratuloval ke znovuzvolení prezidentem České republiky a popřál do druhého funkčního období mnoho úspěchů.

Dovolte mi využít tuto příležitost, abych zdůraznil, jak si NATO váží Vaší země jako oddaného a zodpovědného partnera. Obzvláště si ceníme příspěvku České republiky k naplňování našich společných cílů včetně účasti v operacích a posilování obrany NATO. S potěšením také vím o pozitivním kurzu, který Česká republika nastoupila ohledně výdajů na obranu. V dalších letech bude důležité tento trend udržet a stavět na něm.

V době, kdy začínáte nové funkční období, pokračuje Aliance v procesu adaptace na měnící se bezpečnostní prostředí, které představuje stále více výzev. V tomto roce se setkáme na summitu NATO v Bruselu, kde se zaměříme na další implementaci rozhodnutí z Varšavy a ze setkání na vysoké úrovni v květnu loňského roku. Při tvorbě agendy pro toto důležité setkání spoléhám i na Českou republiku a těším se, že Vás v červenci přivítám v našem novém ústředí.

Ještě jednou blahopřeji.

S pozdravem

Jens Stoltenberg

 

Prezident republiky obdržel gratulace z 61 zemí

pátek 23.02.2018
  Prezident republiky Miloš Zeman po znovuzvolení v přímé volbě obdržel dosud více než devět...

Prezident republiky zaslal gratulaci Ester Ledecké

středa 21.02.2018
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 21. února 2018 gratulační dopis Ester Ledecké, zlaté...