TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky obdržel gratulaci od čínského prezidenta

úterý 29.10.2019

Prezident republiky Miloš Zeman obdržel u příležitosti státního svátku 28. října gratulaci od Si Ťin-pchinga, prezidenta Čínské lidové republiky.

Vážený pane prezidente,

u příležitosti státního svátku České republiky mi dovolte jménem čínské vlády, čínského lidu i jménem svým vyjádřit Vám a prostřednictvím Vás i vládě a lidu České republiky srdečné blahopřání a popřát vše nejlepší.

Na počátku tohoto měsíce jsme si u příležitosti společné oslavy letošního 70. výročí navázání diplomatických vztahů mezi našimi zeměmi vyměnili blahopřejné telegramy. Přikládám velkou váhu rozvoji čínsko-českých vztahů a rád bych společně s Vámi i nadále obohacoval obsah strategického partnerství mezi Čínou a Českou republikou a podporoval hlubší pokrok ve společném budování ,,Pásma a Stezky" a ve spolupráci mezi Čínou a zeměmi střední a východní Evropy, aby tak přinesly blahobyt oběma našim zemím a jejich lidu.

Přeji Vaší zemi rozkvět a prosperitu a lidem šťastný a spokojený život.

Prezident republiky podepsal ratifikační listinu

středa 22.01.2020
Prezident republiky Miloš Zeman podepsal ve středu dne 22. ledna 2020 ratifikační listinu k Dohodě o ochraně investic mezi...

Prezident republiky vyhlásil termín doplňovacích voleb do Senátu

středa 22.01.2020
Prezident republiky Miloš Zeman podle čl. 63 odst. 1 písm. f) ústavního zákona č. 1/1993 Sb., Ústava...