TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky kondoloval korunnímu princi Abú Dhabí

pátek 13.05.2022

 

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal kondolenční telegram šejchu Mohamedu bin Záid Ál Nahajánovi, korunnímu princi Abú Dhabí a úřadujícímu prezidentovi Spojených arabských emirátů.

Vaše výsosti,

s hlubokým zármutkem jsem přijal zprávu o úmrtí Jeho výsosti šejcha Chalífy bin Saíd Ál Nahjána, prezidenta Spojených arabských emirátů.

Šejch Ál Nahján byl milovaným vladařem a světově uznávaným státníkem. Neúnavně usiloval o blaho Spojených arabských emirátů od jejich založení, aktivně se zapojoval při obhajování bezpečnosti po celém světě a udržoval pevné vazby s regionálními sousedy.

Jeho výsost byla velmi dobrým přítelem České republiky a jejích občanů. Vždy napomáhala při prohlubování přátelských vztahů mezi našimi zeměmi. Jeho odchod vnímám jako obrovskou ztrátu pro Spojené arabské emiráty a jeho lid, ale i pro světovou diplomacii. 

Vaše výsosti, dovolte mi, abych vyjádřil jménem české veřejnosti i jménem svým hlubokou soustrast lidu Spojených arabských emirátů a zarmoucené rodině.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

 

 

Prezident republiky zaslal kondolenci čínskému prezidentovi

čtvrtek 01.12.2022
Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 30. listopadu 2022 kondolenční dopis Si Ťin-pchingovi, prezidentovi...

Prezident republiky přijal hrdiny bojů za svobodu

středa 30.11.2022
Prezident republiky Miloš Zeman přijal ve středu dne 30. listopadu 2022 na Pražském hradě hrdiny bojů za svobodu z Domova...