TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky kondoloval filipínskému prezidentovi

středa 10.08.2022

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 10. srpna 2022 kondolenční dopis Ferdinandu Romualdez Marcosovi Jr., prezidentovi Filipínské republiky.

Vážený pane prezidente,

s hlubokým zármutkem jsem vyslechl zprávu o skonu Jeho Excelence Fidela Valdeze Ramose, bývalého prezidenta Filipínské republiky.

Prezident Fidel Valdez Ramos patřil k významným filipínským osobnostem, podstatně přispěl k politické stabilizaci Filipín a rozvoji země po ekonomické krizi. Byl také dosud jediným filipínským prezidentem, který navštívil Českou republiku. Velmi si cením jeho přínosu pro rozvoji česko-filipínských vztahů. Jsem přesvědčen, že ačkoliv prezident Ramos již není mezi námi, v srdcích a vzpomínkách nejen filipínského národa si místo uchová navždy.

Dovolte mi, abych Vám, rodině pana prezidenta Ramose i filipínským občanům vyjádřil jménem svým i jménem občanů České republiky upřímnou soustrast.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky 

Společné prohlášení prezidentů členských států NATO ze střední a východní Evropy k ruským pokusům o nezákonnou anexi ukrajinských území

neděle 02.10.2022
  My, prezidenti zemí střední a východní Evropy, jejichž představitelé navštívili...

Prezident republiky zaslal blahopřání čínskému prezidentovi

sobota 01.10.2022
  Prezident republiky Miloš Zeman...