TISKOVÁ SDĚLENÍ

Prezident republiky blahopřál Dmitriji Medveděvovi

pátek 11.05.2018

 

Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve čtvrtek dne 10. května 2018 blahopřejný telegram Dmitriji Medveděvovi, předsedovi vlády Ruské federace, v souvislosti s jeho znovuzvolením do funkce.

Vážený pane předsedo vlády,

dovolte, abych Vám srdečně poblahopřál ke znovujmenování do premiérské funkce. Tento krok svědčí o stabilitě Ruska a přispěje ke kontinuitě ruské politiky.

Přiznávám, že Vaše setrvání v úřadu mne osobně těší.  Myslím, že jsme v posledních letech mezi sebou vybudovali přátelský vztah, jenž byl potvrzen mimo jiné také při našem posledním osobním setkání v listopadu loňského roku. Ocenil jsem Vaši jasnou reakci na nepřijatelný článek k československým dějinám, který byl při příležitosti mé návštěvy v Rusku publikován, i Váš konstruktivní, pragmatický přístup k ekonomickým záležitostem, které tvoří základ vztahů mezi Českou republikou a Ruskou federací. V této souvislosti mohu s potěšením konstatovat, že na naše setkání již navázala další práce, včetně přípravy dalšího jednání mezivládní komise, o nějž máme zájem.

Vážený pane předsedo, těším se, že budeme mít příležitost i nadále společně prohlubovat partnerství mezi našimi zeměmi, které dokazuje, že i mezi velikostně a početně nerovnoměrnými národy může vzniknout pevné přátelské pouto založené na vzájemném respektu, otevřenosti a upřímnosti.

Ještě jednou Vám gratuluji a přeji hodně sil, úspěch a prosperitu.

S úctou

Miloš Zeman
prezident České republiky

 

Prezident republiky vystoupil v pořadu „S prezidentem v Lánech“

neděle 20.01.2019
  Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil v neděli dne 20. ledna 2019 v 11.00 hodin v pořadu „S...

Prezident republiky vystoupil v pořadu „Týden s prezidentem“

čtvrtek 17.01.2019
  Prezident republiky Miloš Zeman vystoupil ve čtvrtek dne 17. ledna 2019 ve 20.30 hodin v pořadu „Týden...