ČLÁNKY

Projev prezidenta republiky při zapálení Masarykovy vatry

sobota 17.09.2022

Vážený pane starosto, vážený pane Schwarzenbergu, vážený pane kardinále, ještě ne kardinál, brzy bude, paní hejtmanko, dámy a pánové, 

chtěl bych navázat poděkováním panu starostovi. Za těch deset let, co se známe, jsme spolu měli jenom jeden jediný malý konflikt, který se týkal, jak jinak, výpusti potoka z parku lánského zámku. Konflikt byl vyřešen, koryto bylo upraveno a je tam i hezké výletní místo a upravená stezka.

Chtěl bych při této příležitosti, jako každých deset let, podat i zprávu, co se v mém okruhu působnosti zde stalo. A opět mohu navázat na pana starostu, který postavil velice zajímavou bránu. A já tento rok jsem nechal obnovit starou Fürstenberskou bránu. Myslím, že je to poslední brána lánské obory a věřím, že to potěší i pana Schwarzenberga vzhledem k rodové spřízněnosti Schwarzenbergů a Fürstenbergů. A to mi umožňuje s úctou vzpomenout i na pana Počtu, protože minulý rok právě na základě jeho doporučení jsme obnovili i kapličku Panny Marie. 

Za několik dnů budu poprvé jako Lánský občan volit v komunálních volbách. A budu volit ty, kdo se o Lány zasloužili a za nimiž místo slov zůstala vykonaná a dobrá práce. A nebudu volit, pokud je náhodou na kandidátce, toho člověka, který dnes zajišťoval ozvučení. A pokud je na kandidátce, prosím, abyste ho vyškrtli. 

Děkuji vám za pozornost. 

Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti oficiální návštěvy Srbska

Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti oficiální návštěvy Srbska

30.01.2023
  Vážený pane prezidente, milý Aleksandare, děkuji za slávu, kterou jste mě zcela nezaslouženě...

Projev prezidenta republiky při otevření Českého domu v Bělehradě

Projev prezidenta republiky při otevření Českého domu v Bělehradě

30.01.2023
  Vážený a milý pane prezidente, vážený a milý pane velvyslanče, dámy a...