ČLÁNKY

Projev prezidenta republiky při zapálení Masarykovy vatry

sobota 17.09.2022

Vážený pane starosto, vážený pane Schwarzenbergu, vážený pane kardinále, ještě ne kardinál, brzy bude, paní hejtmanko, dámy a pánové, 

chtěl bych navázat poděkováním panu starostovi. Za těch deset let, co se známe, jsme spolu měli jenom jeden jediný malý konflikt, který se týkal, jak jinak, výpusti potoka z parku lánského zámku. Konflikt byl vyřešen, koryto bylo upraveno a je tam i hezké výletní místo a upravená stezka.

Chtěl bych při této příležitosti, jako každých deset let, podat i zprávu, co se v mém okruhu působnosti zde stalo. A opět mohu navázat na pana starostu, který postavil velice zajímavou bránu. A já tento rok jsem nechal obnovit starou Fürstenberskou bránu. Myslím, že je to poslední brána lánské obory a věřím, že to potěší i pana Schwarzenberga vzhledem k rodové spřízněnosti Schwarzenbergů a Fürstenbergů. A to mi umožňuje s úctou vzpomenout i na pana Počtu, protože minulý rok právě na základě jeho doporučení jsme obnovili i kapličku Panny Marie. 

Za několik dnů budu poprvé jako Lánský občan volit v komunálních volbách. A budu volit ty, kdo se o Lány zasloužili a za nimiž místo slov zůstala vykonaná a dobrá práce. A nebudu volit, pokud je náhodou na kandidátce, toho člověka, který dnes zajišťoval ozvučení. A pokud je na kandidátce, prosím, abyste ho vyškrtli. 

Děkuji vám za pozornost. 

Projev prezidenta republiky při přijetí hrdinů bojů za svobodu

Projev prezidenta republiky při přijetí hrdinů bojů za svobodu

30.11.2022
  Dámy a pánové, nemyslím si, že by jakýkoli politik včetně prezidenta měl setkání...

Projev prezidenta republiky při představení knihy

Projev prezidenta republiky při představení knihy

30.11.2022
Dámy a pánové, byl jsem vyzván, abych při této příležitosti nepoužíval slovo křest...