ČLÁNKY

Projev prezidenta republiky při slavnostním zahájení koncertu „Můj šestý rok s Vámi“

neděle 10.03.2019

Vážený pane premiére, vážení a milí přátelé,

to „milí" bych chtěl podtrhnout, protože každý rok se tady scházíme, a teď už je to pošesté. Doufám, že to spolu zvládneme ještě čtyřikrát. A kromě toho, samozřejmě, se s vámi rád a často setkám na nejrůznějších akcích, například na mých výjezdech do krajů. 

Jak už řekla Alex, to dnešní setkání je svým způsobem výjimečné, protože mi dává příležitost poděkovat vám všem za pomoc a podporu nejen, ale také při druhé prezidentské volbě. Možná, že si vzpomínáte, jak jsme vás krmili v předchozích výročních dnech prezidentské inaugurace Rusalkou. I když árie Rusalky je nepochybně krásná, když ji slyšíte pořád, není to k poslouchání, podobně jako i vynikající jídlo, když ho jíte pořád, tak už ho nevydržíte. Já jsem nesmírně rád, že jsme pro vás dnes mohli připravit něco jiného. 

Moje paní se před rokem seznámila s Mireille Mathieu a jsem rád, že mezi sebou mají tak krásný vztah, že na nedávném koncertu této zpěvačky dokonce moje paní dostala od Mireille věnovánu jednu píseň. Možná, že by bylo dobré, abych i já dostal věnovánu jednu píseň, například Blue Bayou, kterou mám z jejího repertoáru nejraději.

Co říci na závěr, kdepak je Alex? Milá Alex, já vím, že to sem zdánlivě nepatří, ale mám Tě rád a protože nosíš pod srdcem děťátko a věřím, že tentokrát to dobře dopadne, tak Ti přeji, aby rostlo do zdraví a do krásy a až přijde puberta, tak se z něho stane protivný spratek.

Přeji vám tedy krásný hudební zážitek a ještě jednou vám děkuji za to, že jste přišli. 

Projev prezidenta republiky při zahájení agrosalonu „Země živitelka 2019“

Projev prezidenta republiky při zahájení agrosalonu „Země živitelka 2019“

22.08.2019
  Vážený pane prezidente Klausi, vážený pane ministře zemědělství, vážení...

Pozdrav prezidenta republiky zaslaný na celostátní konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie

Pozdrav prezidenta republiky zaslaný na celostátní konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie

13.07.2019
Milý Tomio Okamuro, vážení delegáti, myslím si, že při našem minulém...