ČLÁNKY

Projev prezidenta republiky při setkání se členy diplomatického sboru

sobota 27.10.2018

 

Dámy a pánové, Excelence,

vítejte v úspěšné zemi, neboť, jak dobře víte, Česká republika má nejnižší nezaměstnanost v Evropské unii, nejnižší podíl lidí žijících pod hranicí chudoby a jednu z nejrychleji rostoucích ekonomik. Navíc je tu velmi nízká úroveň kriminality, a Česká republika je tedy jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. Ještě bezpečnější než třeba Švýcarsko. Proto jsem také během své poslední cesty do Německa doporučil německým firmám, aby své obchodní aktivity přesunuly ze Švýcarska k nám.

Jediný problém, který v Česku existuje, jsou mé bolavé nohy. Prosím proto, abyste omluvili, že já a má žena si nyní sedneme.

Závěrem bych chtěl citovat Winstona Churchilla, který řekl, svého věku jsem dosáhl díky zachování energie. Pokud nemusíte stát, sedněte si. A pokud nemusíte sedět, lehněte si. To je důvod, proč dám nyní, pokud mi to dovolíte, přednost křeslu.

Dámy a pánové, gratuluji Vám, že můžete být velvyslanci a velvyslankyněmi v této nádherné zemi. Nezapomeňte, že Praha je nejkrásnějším městem na světě.

Děkuji Vám za pozornost.

 

 

Projev prezidenta republiky při předání ceny sv. Vojtěcha

Projev prezidenta republiky při předání ceny sv. Vojtěcha

13.06.2019
  Vážený pane profesore Zajaci, dámy a pánové, Je mi velkou ctí, že Vám dnes...

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Barrandov „Týden s prezidentem“

13.06.2019
  Dobrý večer, vážení diváci televize Barrandov. Vítám vás u...