ČLÁNKY

Projev prezidenta republiky při předání finančního daru FOD 

pondělí 01.10.2018

Vážený pane řediteli, vážená paní ředitelko,  
 
jsem rád, že vás mohu opět přivítat jako každý rok na Pražském hradě.  
 
Vzpomínám si na výrok Davida Camerona, který říkal: „Parlamentní demokracie je krásná, jenom kdyby každý rok nebyly volby." A já bych tento výrok parafrázoval a řekl bych, parlamentní demokracie je krásná, a když na účtech něco zůstane, zaplaťpánbůh, že to můžeme dát těm nejpotřebnějším, což jsou v daném případě děti. Na mém volebním účtu zbyly čtyři miliony šest set tisíc korun. Rozdělil jsem tuto částku na dvě poloviny, ale ujišťuji vás, že obě poloviny se dostanou dětem. Jedna prostřednictvím Klokánků a druhá prostřednictvím nadace mé ženy, kde mimo jiné je dotace autu, protože postižené děti potřebují auta, a tak dále a tak podobně. 
 
Nicméně, když už jsme s panem ředitelem tady, rád bych konstatoval, že pomoc Klokánkům nemůže být redukována pouze na dary prezidenta republiky. Tato pomoc by měla být systematická. Vážím si toho, že paní bývalá ministryně práce a sociálních věcí, paní Němcová, zřídila pracovní skupinu právě na pomoc těmto ohroženým dětem. A pan ředitel Vaněk mě informoval o tom, že nová paní ministryně, paní Maláčová, tuto pracovní skupinu zrušila. Překvapilo mě to, protože od sociální demokratky bych nic takového neočekával a předpokládám, že v dohledné době o tom s paní ministryní budu mluvit. 
 
Nyní už mně dovolte, abych předal panu řediteli tento šek, to je ta zmíněná polovina výnosu z volební kampaně při prezidentské volbě a popřál Klokánkům, aby se jim dařilo, aby byli šťastni a aby měli radost ze života. 
 
Jan Vaněk, FOD: 
 
Vážený pane prezidente, 

nesmírně si té pomoci vážím a už opakovaně Vám chci poděkovat, protože ta částka, kterou jste věnoval již na Fond ohrožených dětí, celková, je víc jak deset milionů korun.  

Opravdu si toho velmi vážím, protože bez této pomoci bychom opravdu nemohli pomáhat dětem tak, jak to činíme dneska. Financování tak, jak je dnes nastaveno, které víme, že má systémovou chybu, nebyl schopen nikdo za pět let změnit. Pokud někomu chceme pomoci, myslím si, že je potřeba pomoci okamžitě, a ne čekat pět let na to, aby se financování konečně změnilo, abychom konečně mohli pomáhat těm, kteří to nejvíce potřebují, to znamená dětem. Budu velmi rád, pokud i paní ministryně toto vezme za své a bude chtít toto napravit, protože, jak říkám, pět let nebyl schopen nikdo to změnit.  

Takže opravdu velmi si toho vážím a ještě jednou mockrát děkuji, že pomůžete zařízení Klokánek k tomu, abychom dál mohli pomáhat dětem. Shodou okolností minulý rok jsme pomohli víc jak devět set dvaceti čtyřem dětem.  

Takže děkujeme za to. Děkujeme. 

 

Projev prezidenta republiky při předávání ocenění Zlatý záchranářský kříž

Projev prezidenta republiky při předávání ocenění Zlatý záchranářský kříž

22.05.2019
  Milí přátelé, chtěl bych vám připomenout slova Talmudu, každý, kdo zachrání...

Projev prezidenta republiky při setkání s tiskem k ukončení oficiální návštěvy Maďarska

Projev prezidenta republiky při setkání s tiskem k ukončení oficiální návštěvy Maďarska

16.05.2019
  Dobrý den, dámy a pánové, nejdříve několik úvodních fakt. Maďarská...