ČLÁNKY

Projev prezidenta republiky při otevření Vikárky

neděle 22.01.2023

 

Vážený pane kardinále, vážený pane arcibiskupe, dámy a pánové a především milí přátelé, protože v tomto prostředí se všichni stáváme díky působení genia loci přáteli,

víte, dnes je v módě při možných i nemožných příležitostech připomínat Václava Havla, a já bych ho chtěl také připomenout, ale tentokrát při možné příležitosti, a sice při příležitosti otevření Vikárky, protože to byl právě Václav Havel, který z tohoto místa učinil jednu ze svých kanceláří, ale v tom nejlepším smyslu, jaký kancelář vůbec může mít. Takže já spojuji Vikárku nejenom s postavou pana Broučka, ale také s postavou Václava Havla. Kritizoval jsem, jak už připomněl pan kancléř mnohokrát, jakousi lenost při rekonstrukci Vikárky, a jsem rád, že se to nakonec podařilo, a rád bych poděkoval zejména nově vedoucímu řediteli Správy Pražského hradu Janu Novákovi za práci, kterou v tomto směru vykonal.

Takže, přeji všem budoucím návštěvníkům Vikárky všechno nejlepší, pohodu, aby zapomněli na své každodenní starosti a užili si při dobrém jídle a dobrých nápojích radost ze života.

 

 

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Prima Partie Terezie Tománkové

Rozhovor prezidenta republiky pro pořad TV Prima Partie Terezie Tománkové

05.03.2023
  Krásné sobotní dopoledne Vám přeji a vítám Vás u Partie. První část...

Rozhovor prezidenta republiky pro Parlamentní listy

Rozhovor prezidenta republiky pro Parlamentní listy

04.03.2023
Pane prezidente, koalice nakonec protlačila snížení valorizace důchodů. Podle opozice zvítězila síla,...