ČLÁNKY

Projev prezidenta republiky a slečny Kateřiny Zemanové u příležitosti předání finančního daru FOD

Projev prezidenta republiky a slečny Kateřiny Zemanové u příležitosti předání finančního daru FOD

úterý 15.12.2020

 

Prezident republiky:

Vážená paní předsedkyně, moje milovaná dcero, dámy a pánové,

Jsem rád, že jako každý rok můžeme odevzdat finanční dar Fondu ohrožených dětí. Před několika lety jsem se s touto institucí seznámil při příležitosti takzvané kuřimské kauzy, kdy do Klokánku byli odvedeni dva chlapci, kteří byli terorizováni jakousi náboženskou sektou, s níž bohužel sympatizovali i někteří politici, jako například Anna Šabatová, tehdejší ombudsmanka, nebo Jakub Patočka a další. Dospěl jsem k názoru, že máme-li vyrvat ze spárů různých sektářů děti, které si zaslouží lepší život, tak je dobré podporovat instituci, která je k tomu určena.

Dnes předáváme, pokud se nemýlím, asi půl druhého milionu korun a moje dcera vás seznámí i s některými dalšími aktivitami, kde jsme se snažili pomoci konkrétním lidem, neboť, a tím bych skončil, pomoc slovy je sice krásná, ale někdy pokrytecká, zatímco pomoc činy je užitečná.

Já bych chtěl popřát všem dětem v Klokáncích, aby měly radost ze života a aby se nikdy nestaly součástí nějaké náboženské sekty.

Děkuji vám za pozornost.

Kateřina Zemanová:

Já bych především chtěla poděkovat Vám, paní Hanko Kupková, protože v těch posledních měsících jsme se mohli setkat už několikrát, a právě proto jsme viděli, že pro Klokánek a pro děti žijete dnem i nocí jak Vy, tak tety v jednotlivých Klokáncích. Strašně krásně jste se postavila téhle nelehké situaci, takže za to bych Vám chtěla strašně moc poděkovat.

My jsme se vlastně po tom lednovém setkání, kdy jsme předávali šek společně, v lednu tohoto roku, tak jsme se poprvé potom viděli ještě v dubnu, kdy jsme společně probírali změnu statutu Nadačního fondu a přemýšleli jsme nad tím, jak pomoci také ostatním lidem, to znamená, že my jsme se domluvili na tom, že vyčleníme částku, která se za tu dobu vyšplhala, v pandemii koronaviru, na 940 000 korun, kterou jsme uvolnili jak na pomoc maminkám samoživitelkám, na neurorehabilitaci, tak jsme pomáhali jednotlivým domovům seniorů, zařídili jsme asi 600 zdravých obědů, které také putovaly do domovů seniorů.

Kromě další desinfekce, kterou jsme rozdávali jako hmotnou pomoc, jsme také měli šanci navštívit čtyři Klokánky a poskytnout jim desinfekce a nějaké hmotné dary, což se nám díky tomu, že se podařila změnit zakládací listina, statut Nadačního fondu, tak se nám to podařilo dřív než dnes, a za to jsem strašně ráda. Také jsem ráda za to, že se podařilo uvolnit určitý příspěvek ve výši 150 000 korun přímo Vám, který jsme Vám v dubnu předali.

Za to Vám strašně moc děkuji, držím Vám palce a, jak tady říkal táta, doufám, že vše zvládneme ve zdraví a že hlavně snad tímhle gestem budou mít děti trošku hezčí Vánoce.

 

 

Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti oficiální návštěvy Srbska

Projev prezidenta republiky při tiskové konferenci u příležitosti oficiální návštěvy Srbska

30.01.2023
  Vážený pane prezidente, milý Aleksandare, děkuji za slávu, kterou jste mě zcela nezaslouženě...

Projev prezidenta republiky při otevření Českého domu v Bělehradě

Projev prezidenta republiky při otevření Českého domu v Bělehradě

30.01.2023
  Vážený a milý pane prezidente, vážený a milý pane velvyslanče, dámy a...