ČLÁNKY

Pozdrav prezidenta republiky zaslaný na celostátní konferenci hnutí Svoboda a přímá demokracie

sobota 13.07.2019

Milý Tomio Okamuro, vážení delegáti,


myslím si, že při našem minulém setkání jsme si všechno podstatné řekli. Mohu proto pouze opakovat, že vás nepokládám za extremistickou, ale za radikální stranu. Že radikalismus znamená sestup ke kořenům a že všude v Evropě radikální strany představují část politického spektra. Marine Le Pen dokonce ve Francii i vyhrála evropské volby. Do toho máte vy ještě dosti daleko.

Podporuji myšlenku přímé demokracie, protože sám jsem byl zvolen na základě tohoto principu. Jsem pro to, aby přímou volbou byli voleni i starostové, primátoři a hejtmani. A podporuji dlouhodobě i myšlenku referenda. Jediné, v čem se lišíme, je váš názor na naši účast v zahraničních misích. Vy i já jsme odpůrci islámského terorismu. Ale na rozdíl od vás já zastávám názor, že proti islámskému terorismu se nemá bojovat pouze slovy, ale činy. Proto podporuji účast našich vojáků v boji v zahraničních misích, nyní v Afghánistánu proti Tálibánu.

Přemýšlejte o tom, zda se vaše slova a vaše činy nerozcházejí. A s touto jedinou výhradou přeji vašemu jednání plný úspěch.

Miloš Zeman, prezident republiky, Praha, 13. července 2019

 

 

Rozhovor prezidenta republiky pro MF Dnes

Rozhovor prezidenta republiky pro MF Dnes

21.05.2020
  V pondělí končí drtivá většina opatření, život se pomalu začne vracet do normálu. Jak...

Projev prezidenta republiky při jmenování předsedy Nejvyššího soudu

Projev prezidenta republiky při jmenování předsedy Nejvyššího soudu

20.05.2020
  Vážená paní ministryně spravedlnosti, vážený pane předsedo Ústavního soudu,...